This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Kış Bahçesi

Home/Kış Bahçeleri/Kış Bahçesi

Stres dolu bir günün ardından evde dinlenmek herkesin hayalidir. Şüphesiz bahçe de bu yerlerden en eşsiz olanı. Ancak soğuk kış günlerinde açık bahçede oturmak pek mümkün olmayabilir. Ama olumsuz hava koşullarının bahçe sefasını yarıda bırakması artık geçmişte kaldı.Kış Bahçesi

Çünkü son zamanlarda oldukça çok tercih edilen kış bahçesi yardıma koşuyor. Üstelik kışın ihtişamlı güzelliği bu kış bahçeleri ve kış balkonlarından dolayısıyla izlenebiliyor. Bahçe ve balkonları sıcacık ve kapalı bir ortam haline getirmek artık çok basit.

Kış Bahçesi

Çekme Çatılar İle Kışa Meydan Okuyun

Öncelikle bu bahçe ya da balkonun üzeri kapatılmalı ki bu konuda hizmet veren onlarca firma söz konusu. Kişisel isteğe bağlı minik çatılar ya da kışa dayanıklı brandalar kullanılabiliyor.

Kış Bahçesi

Daha gösterişli bir yapı isteyenler için ise gerçek ya da plastik kiremitlerin kullanıldığı çatılar hazır alınabiliyor, yaptırılabiliyor. Çatı ile birlikte kış bahçesi için ilk adım atılmış oluyor.

Kış Bahçesi

Cam ya da Şeffaf Duvarlar Tercih Edin

Adı üzerinde eğer bir bahçe yapılıyor ise elbette olabildiğince açık olmalı. Bu da şeffaf brandalar ya da cam duvarlar sayesinde mümkün. Karı ve yağmuru bir fincan çay eşliğinde izlemek buna değer olmalı.

Kış Bahçesi

Üstelik sıcacık bir ortam için ısıtma cihazları kullanılabilir ya da evdeki ısınma mekanizması bu bölüme de uzattırılabilir.

Kış Bahçesi

Dizaynı Rahatlıktan Geçmeli

Tüm bu işlemler gerçekleştirildikten sonra geriye yalnızca kış bahçesinin dekoru kalıyor. Tabi bu da her ne kadar kişisel olsa da rahatlık ön planda olmalı. Çünkü oturup saatlerce kalmak istenecek bir yer olması için rahat olması çok önemeli.

Kış Bahçesi

Rahat puf koltuklar ya da minderler kış bahçeleri için en çok tercih edilen dekor mobilyalar. Bunun yanında koyulabilecek bir orta boy sehpa ve bir de pelüş halı dekoru eşsiz kılabilir. Eğer istenirse canlı bitkilerinde yaşayabileceği bir hale getirilebilen kış bahçeleri tazeliği ile büyülüyor.

Kış Bahçesi

Isıya dayanıklı bitkilerle çevrelenebilecek bu bahçeler mükemmel zaman geçirilecek kusursuz yerler oluyor. Hatta evcil hayvan var ise onlara da bir küçük yer yapmak mümkün.

Ev dekorasyonunda çok geniş yer kaplayan kış bahçeleri hem faydaları açısından hem de görünümü açısından çok fazla tercih edilmeye başlandı. Kış bahçesi tasarımları sayesinde çok daha estetik görünen bahçelere sahip olabilir ve evlerinizin balkon kısımlarını da mevsimlerin yıkıcı etkilerinden koruyabilirsiniz.

Kış Bahçesi

Geniş balkonu olan evlerde çok fazla tercih edilen kapalı kış bahçesi sistemleri ile dilediğiniz özelliklere sahip bir balkon bahçesi hazırlayabilirsiniz. Özellikle de çok katlı binalarda yaşayan insanların toprak ve yeşillikten uzak kalması kış bahçesi sistemlerini daha fazla tercih edilebilen bir hale getiriyor. Dilediğiniz ve hayalini kurduğunuz teras keyfini sizlere en iyi yaşatacak olan kış bahçe tasarımı ile balkonlarınızın hem daha temiz kalmasını hem de soğuklardan etkilenmesini önlemiş oluyorsunuz.

Balkonlar İçin Kış Bahçe Tasarımları

Hemen her balkon için uyarlanabilen kış bahçe sistemleri açılır kapanır bir sisteme sahiptir. Kış bahçeleri görsel açıdan güzel bir görünüm sunduğu gibi birçok faydası da bulunuyor. Her şeyden önemlisi kış aylarında çok soğuk havaların evinizin içerisine girmesini engelleyen bu sistem sayesinde daha sıcak bir eve kavuşuyorsunuz.

Kış Bahçesi

Yağmur ya da kar zamanla balkonlarınızın zeminine zarar verdiği için böyle durumlarda kapattığınız balkonlarınız mevsim şartlarından etkilenmiyor. Yaz aylarının sıcak günlerinde yine kapatacağınız balkonunuzda yetiştirdiğiniz çiçeklerinizi yakıcı güneşten de korumuş oluyorsunuz. Kış bahçeleri dekorasyon açısından sizlere birçok fayda sunuyor.

Kullanım Açısından Kış Bahçeleri

Yüksek binalarda yaşayan insanlar için kış bahçeleri çiçek yetiştirilmesine olanak sağlıyor. Açılır kapanır bir sisteme sahip olduğu için kış mevsiminde camlarınızı kapatabilir ya da yaz aylarında açarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Kapattığınız balkonlarınızda şık oturma alanları oluşturabilir ve dilediğiniz boyutlarda çiçekler yetiştirebilirsiniz.

Kış Bahçesi

Dilerseniz yerleri ve duvarları da dekorasyon ürünleri ile kaplattırabilir ve çok daha lüks bir balkon tasarımı oluşturabilirsiniz. Balkonun büyüklüğü kullanım açısından çok önemli bir detay olsa da her balkon türüne bu uygulama yapılabiliyor. Hatta kış aylarında bahçe kültüründen uzak kalmak istemeyen insanlar bile bahçelerinin bir köşesine bu sistemden yararlanarak kapalı bir bahçe yatırabiliyorlar.

By | 2018-03-15T20:41:52+00:00 Ekim 6th, 2017|Kış Bahçeleri|0 Comments

About the Author: